ул. Чернышевская, 69
Харьков, Украина
+380675704008
09:00 - 18:00
Без вихiдних
Як повернути працездатність під час війни?

Ми цього не хотіли, але сталася війна. Зараз вже йде п'ятий місяць війни, а питання роботоспособності досі є актуальним. Щодня ми стикаємося з стресом, страшними новинами про обстріли наших міст, загибель цивільного населення, в тому числі дітей, гинуть та отримують поранення військові. Хтось зумів вибудувати поведінкову стратегію і повернувся до роботи раніше, хтось повернувся до роботи, але все ще важко працювати наповну, для когось це взагалі неможливо. Особливо важко людям, які залишилися в містах, які обстрілюються щодня, але їм також треба годувати родину, а отже і працювати. Тому, ми вирішили, спираючись на поради фахівців, написати поради, як зібрати себе в купу і працювати задля наближення перемоги.

Як не крути, а піраміда Маслоу працює і тут. Отже, всі ми знаємо що перш за все людині потрібно забезпечити свої фізіологічні потреби: сон, їжа, душ, та що там вже секс теж на цьому рівні. Для того щоб ви могли працювати намагайтеся забезпечити собі ці перераховані пункт та додайте що вам необхідне. 

Рухаємося далі, для того щоб ви могли виконувати свої функції знайдіть собі затишне і головне безпечне місце для роботи, і життя також. Робоче місце має бути комфортним, без зайвого шуму. Дуже добре буде, щоб був постійний і стабільний інтернет та електроенергія, щоб все працювало добре і не створювало зайвого стресу.

Коли з цими питаннями порядок, створюємо затишок, оточіть себе предметами, які вам подобаються, заспокоюють чи надихають. Готово? Настав момент привести внутрішній стан до робочого ладу.

Дуже не рекомендуємо відразу братися за складні завдання. Почніть з дрібних, проінспектуйте пошту, згадайте на чому закінчили роботу, і що потрібно зробити, проведіть міні-нараду з колегами, так ви не лише себе налаштуєте, а й колег. Зараз ми всі морально виснажені і поділитися воєю бадьорістю буде не зайвим. 

В умовах стресу важливо залишатися зібраним і мати план дій, як в особистому житті, так і в робочому. Розуміємо, що складений план може піти під три чорти, бо війна постійно вносить корективи в наше життя, але маючи план ви будете бачити перспективи, нахидатися і плідно працювати. А, якщо плани руйнуються, їх завжди можна переглянути. Важливо скласти план загальний, та на тижень, день. З наявністю плану ви будете бачити, що зроблено, що треба зробити, зможете оцінити свою роботоспроможність і трошки додати в разі наявного резерву завзяття.

Не виконуйте одну і ту ж роботу весь день, перемикайтеся між видами діяльності, а спершу пообіцяйте собі винагороду по закінченню робочого дня чи після виконання важливого/складного завдання. І обов'язково виконуйте домовленість. Не намагайтеся поринути в роботу з головою і навалити на себе максимум, довго ви так не протиримаєтеся, та і після того буде ще важче налаштуватися знову на роботу.  

А якщо є велике завдання, обдумайте як можна його розділити на окремі маленькі задачі, складіть план на аркуші, ставте плюсики по виконанню. Так ви уникнете зайвого стресу та зробите все чітко і якісно.

І не забувайте себе нагороджувати, пам'ятаємо пункт про обіцянки собі. 

Не забувайте про прогулянки після роботи, короткі перерви в процесі роботи. Не порушувати графік прийому їжі, харчуватися повноцінно. Подбайте про мінімізацію стресових ситуацій, обов'язково організовуйте активні, позитивні вихідні, вчасно лягайте спати. Зараз треба добре дбати про власне здоров’я, за необхідності звертайтеся до лікаря, не відкладайте візит на потім. В стані, коли щось турбує, ви не зможете вчасно і якісно виконувати поставлені задачі. 

Максимально притримуйтеся складеного плану, не затягуйте з виконанням роботи, пам'ятайте дедлайн близько. І в останній момент робити все рішення неправильне. 

Обережно з соцмережами! 5 хвилин на перегляд новин, можуть вилитися в 3 години залипання. Розуміємо, знаємо, самі такі. Але треба навчитися обмежувати час на перегляд новин, та, чесно кажучи, новини зараз можуть вибити з колії будь-кого. Тому переглядайте стрічку після закінчення розпочатої роботи, якщо у вас сила волі велика, дочекайтеся кінця робочого дня. 

Нагадуйте собі для чого ви працюєте. Нагадуйте, що є заповідні числа в календарі, коли баланс на карті поповнюється, за відпрацьований час. Гроші завжди були і є гарним мотиватором до роботи. І в цей заповітний день не забудьте побалувати себе приємною покупкою чи відвідинами кафе. Якщо ви маєте можливість працювати - працюйте, зараз багато людей мріють про таку можливість. 

Якщо у вас не минув синдром вижившого, гарний посіб його подолати допомагати ЗСУ, переселенцям, людям, які з зоні бойових дій. Як ви це зробите? Це залежить від вас, донат, година плетіння сітки, занести після роботи пакетик з макаронами сусідам, які втекли від війни, зробити поширення в соцмережах. Варіантів багато, головне ваше відчуття, що ви робите правильно, ви допомагаєте. А ще податки від вашої заробітної плати дуже допомагають країні в цей нелегкий час. 

Не забувайте про відпочинок

Це стосується як частих пауз на перерви, особливо, коли ви працюєте весь час перед комп'ютером. Дуже корисно робити паузи для простих фізичних вправ або очей, виходити на свіже повітря або за кавою. Відпочинок на вихідних повинен також бути ефективним. Для цього не змішуйте роботу та відпочинок, це тільки виснажить вас. Намагайтесь, щоб ваш відпочинок також був різноманітним й активним по можливості.

Оточуйте себе приємними людьми, давайте волю почуттям, живіть. Тоді точно все буде добре. Давайте триматися, допомагати, вірити і наближати перемогу! 

Слава Україні! 

Коментарі

Написати коментар