Види бавовняної тканини: кулір, стрейч, пен'є, опонент та інші нові слова.
Не секрет, що купуючи одяг, кожен шукає якісну тканину, яка буде приємною до тіла, натуральною та носитися довго без втрати якості. Всі вже звикли і знають, що бавовняна тканина - те що треба для комфортної носки. Але не всі знають, що існує велика кількість різновидів цієї тканини. Тому, для того щоб Ви могли комфортно шопінгувати, розкриваємо суть різновидів тканини.
Чим відрізняється трикотаж від інших речей знають, мабуть, всі: він м’який, не мнеться, досить еластичний, розтягується при одяганні та повертається в початкову форму при зніманні одягу. Саме ці властивості наштовхують на думку, що тканина має синтетичні волокна, тому назвати її натуральною навряд чи можуть. Насправді це міф. Еластичність тканині надають не синтетичні волокна, а особливе плетіння ниток, при цьому самі нитки можуть бути як бавовняні, так і шерсть чи шовк.
Отже, переходимо до пояснення кожного з різновидів.
Кулір – найтонше, гладеньке трикотажне полотно, виготовлене лише з чистої бавовни.
Особливістю виробництва цього виду трикотажу є переплетення петель, а не ниток, як в звичайних тканинах. З’єднання петель може бути різним, це і пояснює різновиди тканин та їх властивості. Якщо розглядати плетіння в цьому виді трикотажу, то структура буде виглядати таким чином: з лицьового боку – плоскі косички, з зворотнього боку – типова так звана «цегляна кладка». Цей тип плетіння називають панчішною в’язкою. Таке плетіння забезпечує тонкість та легкість тканини.
Матеріал має ненав’язливий, легкий шовковистий блиск, яскравість регулюється рівнем шліфування ниток. Шліфовка ниток – це процес видалення ворсинок. Але блиск це не єдина перевага гладеньких ниток. При експлуатації готового виробу не утворюються ковтунці, що є досить приємним плюсом, тканина таким чином виглядає набагато якісніше та привабливіше.
Як вже згадували, матеріал кулір виготовляють з 100% бавовни, але можуть також додавати лайкру та еластан. Які ж властивості отримує тканина з додаванням цих матеріалів?
1. Щільність тканини складає не менше ніж 160 г/м. кв.
2. Тканина легка і повітряна, але при цьому досить міцна. Не створюються складки. Саме ця властивість приваблює виробників дитячого одягу та і мами теж полюбили цей матеріал, особливо на теплу пору року.
3. Завдяки плетінню речі не мнуться і легко повертають початкову форму, тому їх можна не прасувати. Такі речі можна спокійно брати з собою в подорожі, вони завжди будуть виглядати охайно, а Ви будете впевнені в своєму зовнішньому вигляді.
4. Кулір має властивості витягуватися в ширину, наприклад, при одяганні, але не тягнеться по довжині.
5. Після прання вироби не розтягуються та не зсідаються, зберігають свою початкову форму.
6. Ще одна чудова властивість куліру – гігроскопічність. Тобто здатність матеріалу вбирати вологу з поверхні шкіри. А отже, влітку носити футболки з такого матеріалу саме задоволення.
7. Кулір дуже добре пропускає повітря, тобто тіло не перегрівається, хоча щільність тканини досить велика. Ця властивість дозволяє без остраху носити тісні сукні влітку, адже Ви не відчуватимете дискомфорту навіть в спеку.
8. Досить демократична ціна на тканину.
Як бачимо цих властивостей більше ніж достатньо для висновку, що одяг з куліру достойний бути серед Вашого гардеробу. А тепер розглянемо ще і його підвиди, а саме пеньє, карде та Open end.
Поряд з типом плетіння якість сировини для виготовлення куліру формує його м’якість та міцність. І саме від виду пряжі походить назва підвиду куліру. Отже.
Пеньє.
Пряжа з довгих волокон до 79 см. Від довжини волокон залежить здатність тканини тримати форму. Використовують якісну, дорогу сировину, отже і ціна на готову тканину буде вища, але все ж досить доступна. Пеньє не дає усадку, має еластичні властивості та на ній на створюють ковтунці. При виготовленні кулір-пеньє нитки обов’язково шліфують.
Карде.
Для цього різновиду тканини використовують волокна середньої довжини, до 35 мм. В порівнянні з пеньє, карде більше тягнеться та має гірші показники довговічності. Ціна на цей різновид, відповідно, нижча.
Open end. В виробництві використовують коротку пряжу, з довжиною волокон до 27 мм, а також залишки від виготовлення попередніх двох різновидів. Тканини досить сильно мнеться. Використовують такий матеріал для пошиву білизни, де ідеальна форма та відсутність складок грають не таку важливу роль. Відповідно і ціна на такий матеріал нижча за попередні.
Як і в усьому виробництві, в трикотажному експерементують і покращують властивості тканини за допомогою додавання різних матеріалів. Кулір найчастіше виготовляють з бавовни, але є види трикотажу з домішками. Розглянемо і ці різновиди.
Кулір з лайкрою (стрейч-кулір). З назви вже стає ясно, що у виробництві були додані синтетичні волокна. Це дозволяє виробам краще тягнутися, але не розношуватися. Також важливим аспектом є те, що лайкра краще тримає колір. Тобто вироби довше зберігають свою насичену яскравіть, не вигорають на сонці та не втрачають колір при багаторазовому пранні. З бавовною ситуація не така яскрава. Щільність такої тканини більша ніж 180 г/м.кв. І логічно, що вартість такої тканини вища.
Оскільки лайкра не визиває алергічних реакцій, така тканина чудово підходить для пошиву дитячого одягу, та одягу для людей з проявами тактильної алергії.
Але є і мінуси. Після прання стрейч-кулір має властивість зсідатися, про це обов’язково виробник має повідомити маркуванням на етикетці.
Кулір з лайкрою та поліестером. Питання з зсіданням після прання попереднього виду тканини вирішується за допомогою додавання в склад поліестеру. Якраз він зменшує усадку тканини після прання та продовжує терміни її експлуатації. Щільність тканини така ж висока, вона не вигорає та не втрачає яскравості.
Якщо Ви бачите в складі більше ніж 20% поліестеру це означає, що тканина з категорії бюджетних. Через схожі властивості поліестеру та лайкри, недобросовісні виробники можуть виготовляти кулірку з більшим вмістом поліестеру. В це досить негативно відбивається на якості тканини: втрачається м’якість та гігроскопічність (властивість вбирати вологу), на дотик тканина грубша.
Трошки пройдемся і по декоративних властивостях тканини.
Бавовняні тканини досить добре піддаються традиційному фарбуванню. За типом фарбування можна виділити такі види забарвленої тканини:
- Гладко фарбована. Тобто тканина, яку пофарбовано одним будь-яким відтінком.
- Меланжева. В плетінні використовують нитки різних кольорів, які поєднуються між собою.
- Набивна. За рахунок високої щільності для нанесення малюнку використовують шовкографію, термодрук та навіть вишивку.
Наше виробництво футболок з неординарними принтами основане саме на бавовняних виробах, через їх чудові властивості передачі та збереження кольору та комфорт в експлуатації. Подивитися асортимент принтів можна тут.
Якщо вже говорити про тканини та їх властивості, давайте порівняємо кулір з ще чотирма видами трикотажу: інтерлок, футер, рибана, піке.
Говорити, що ці тканини взаємозамінні не варто, вони мають різну щільність та і застосування теж різне. Тому розбираємося що вони собою представляють.
Інтерлок.
Тут плетіння має тип «гумка», чергування лицьових та виворітних стовпчиків. За рахунок цього плетіння тканина має високу щільність, мало тягнеться в ширину та довжину. Застосовують інтерлок для виготовлення дитячого одягу, адже в міцності на у зносостійкості кращий за кулір. Але на літню пору одяг з інтерлоку програватиме куліру через щільність плетінь.
Футер.
Це щільна, тепла тканина з гладкою лицевою стороною, а виворіт з легким начосом. Він майже не тягнеться, не виникають ковтунці, але при пранні дає усадку. Тому прати одяг з футеру рекомендуємо при температурі не більше 30 С. З цієї тканини шиють, в основному, речі для теплої пори року.
Рибана.
Зразок двостороннього трикотажу, який виходить за рахунок поперечно в'язаного подвійного плетіння. Тканина виглядає структуровано, в вигляді дрібненьких смужок. Так як і кулір, тканина добре тягнеться та тримає форму. Також використовують при пошитті дитячих речей. Що стосується дорослої категорії, то перевагу віддають все таки куліру, через його гарні декорувальні характеристики.
Піке.
Матеріал, який має комбіноване плетіння, можна говорити, що він не зазнає усадки. Речі з такої тканини можна прати в пральній машині та гарячій воді. Чудово підходить для літніх речей та серед виробників використовується набагато частіше ніж кулір.
Оскільки зараз, ми все частіше робимо покупки онлайн, знати що то за матеріал, який зазначив продавець досить важливо. Тепер ви можете з легкість обрати одяг для теплої пори року та холодної, керуючись властивостями тканини. Знаєте речі з якої тканини можна придбати для дітей, а які взяти з собою в подорож. Розумієте чому при різних видах нанесення принту на одяг охотніше використовують бавовняні речі.
На нашому сайті Ви знайдете безліч футболок з яскравими нанесеннями на будь-яку тематику, також маєте чудову можливість замовити індивідуальний принт на футболку якісно та швидко, звернувшись до нашого менеджера.