ул. Чернышевская, 69
Харьков, Украина
+380675704008
09:00 - 18:00
Без вихiдних
Як красиво зав'язувати шнурки

Як красиво зав'язувати шнурки


Як додати родзинку в повсякденний образ? Якщо проявити трохи фантазії задача виявляється не такою вже і складною. Кросівки, кеди можна прикрасити яскравими шнурівками, а ще можна цікаво зашнурувати, незвично зафіксувати кінці шнурівок. Отже, щоб полегшити вам задачу розказуємо і показуємо декілька варіантів шнурування.


1. Європейський метод, або “Драбинка”


Розглядаємо цей варіант першим, бо він є досить актуальним для нашого сьогодення - в такий спосіб зашнуровують взуття військові. Адже цей спосіб дозволяє гарно фіксувати взуття на нозі, що зменшує травматичність в польових умовах. Та при пораненні таке шнурування можна легко розрізати ножем чи ножицями, що прискорить та спростить надання першої допомоги військовому. Але в повсякденному житті також можна використовувати цей спосіб, наприклад для трекінгового взуття чи взуття в стилі мілітарі,яке має від 6 рядів для шнурування.


Отже, починаємо.


Спершу складіть шнурівку навпіл.Заведіть шнурівку в нижній отвір, направляючи її всередину. Правий кінець шнурівки заводимо навскоси в наступний отвір (зліва), направляючи на зовні. Далі ведемо цей же кінчик в отвір напроти (правий), утворюючи пряму лінію, напрямок хвостика всередину.


Тепер беремо лівий кінець шнурівки в заводимо його навскоси до правого отвору третього ряду, далі заводимо в правий отвір напроти (третій ряд). Таким чином дошнуровуємо до кінця. 




2. Пряме шнурування. 


Досить популярне шнурування серед молоді. По методиці виконання чимось нагадує попередній варіант, але тут плетіння приховане. Підходить більше для тканинних кед, більш літній, лайтовий варіант. Тож розглядаємо детальніше. 


Спершу рівняємо шнурівку, тобто складаємо навпіл, далі заводимо шнурівку в нижні отвори,направляючи всередину. Правий кінець виводимо назовні в наступний правий отвір ( 2й ряд) та заводимо в паралельний отвір, утворючи пряму лінію. 


Беремо лівий кінець шнурівки і виводимо в лівий отвір третього ряду назовні, далі за аналогією перевидаємо в паралельний отвір всередину. Таким чином у нас утворилися вже 2 паралельні прямі. Повторюємо дії аналогічно попереднім і дошнуровуємо до кінця.


Вуаля! Модне шнурування готове. А якщо взяти яскраві шнурівки, таке плетіння лише підкреслить вашу стильність. 


3.Римські цифри


Таке шнурування є досить цікавим та має скритий сенс. Адже можна зашнурувати кеди цифрами свого народження чи улюбленої цифри, тобто вкласти особливий сенс. Ми розглянемо шнурування цифр з малюнку. Для такого методу шнурування підійде взуття з 6 та більше отворами для шнурівок. 


Починаємо шнурування. Зверніть увагу! Починаємо не з горизонтального, а з вертикального ряду лівого боку. Протягуємо лівик кінець в перший отвір, правий кінець в другий отвір, таким чином, щоб обидва кінці вийшли назовні. Далі перехрещуємо кінці і заправляємо їх в протилежні отвори: кінець з першого отвору в протилежний другий отвір, відповідно другий кінець в перший отвір. В результаті маємо римську цифру Х. 


Наступним кроком шнурівку з нижнього правого отвору проводимо до третього ряду і виводимо назовні та утворюємо цифру І. З внутрішньої сторони проводимо цей кінець в наступний ряд. 

Беремо кінець з правого ряду і протягуємо в четвертий ряд, направляємо назовні. Знову перехрещуємо кінці шнурівки, імітуючи цифру Х. В результаті маємо плетіння ХІХ. Якщо взуття має більше отворів, продовжіть плетіння за аналогією. 




4. Шнурування троєборців Т1, або магазинне шнурування.


Таке шнурування використовують в магазинах взуття та і виробники взуття також користуються таким методом шнурування. Аргументується тим, що таке плетіння можна легко затягнути чи послабити. Через широкий вжиток та простий алгоритм можна назвати це класичним шнуруванням. 


Отже починаємо шнурування, вирівнюючи довжину шнурівки, ділимо навпіл. Заводимо обидва кінці шнурівки в нижні отвори, напрямок - всередину. Перехрещуємо шнурівки та заводимо в наступний ряд в протилежний отвір. Таким чином повторюємо шнурування схрещенням до кінця. 


5.Шнурування для клаберів, або “Перехресні сходи”


Досить ефектно таке шнурування виглядає на взутті з високими халявами. Досить популярним шнурування є серед клаберів - шанувальників клубної культури. Вони додають в плетіння спеціальні люмінесцентні шнурівки, які світяться в темряві та надають загальному клубному образу ще більше яскравості та стильовості. Але і в повсякденному житті таке плетіння має місце, наприклад, осіннє взуття. 


Починаємо шнурування з вертикальної смужки з внутрішньої сторони, при цьому кінці шнурівки виводи зовні. Вертикально проводимо обидва кінці внаступні отвори, напрямок всередину. Виводимо хвостики шнурівки наступним чином: лівий протягуємо через вертикальну пряму правого боку, правий - вертикальну пряму лівого боку та заводимо їх у наступні отвори вертикально. Продовжуємо шнурування до кінця. 




6. Метелик


Це плетіння схоже за технікою виконання та виглядом на римське. Його особливістю є можливість подовжити короткі шнурівки та посладити шнурування. Якщо у вас тривала піша прогулянка, спробуйте перешнурувати таким чином і вашим ногам стане вільніше та легше. 

Починаємо шнурувати з нижнього отвору, шнурівка має бути зовні, кінці всередину та виводимо їх вертикально в другий отвір. Далі перехрещуємо та проводимо в третій отвір. В результаті маємо першого “метелика”. Знову з внутрішнього боку проводимо кінці шнурівок вертикально тепер вже до четвертого отвору. Ззовні кінці перехрещуємо та заводимо в п'яті отвори. Зсередини кінці вертикально ведемо до шостого отвору. Два “метелики” вже є на вашому взутті, шнуруйте до кінця при наявності більше ніж 6 отворів.


7. Блискавка


Досить складне плетіння, які щільно фіксує взуття на нозі. Тому є популярним серед спортсменів, зокрема, які катаються на ковзанах чи лижах, роликах. Але і в повсякденному житті зустрічається для надання романтичному образу витонченості. Порада для дівчат - обирайте тонкі шнурівки для реалізації даної техніки, тоді плетіння буде ніжним та акуратним. 

Починаємо шнурування з вивороту,  протягуванням шнурівки через нижні отвори, кінці назовні. Закладаємо кінці так, щоб була імітація петлі, для більшого розуміння подивіться на схему.  Далі перехрещуємо і направляємо в наступні отвори аналогічно до попередніх дій. Таким чином шнуруємо до кінця. 




8. Шашечка. 


Вже, дивялчись на малюнок, бачимо, що це досить щільне шнурування, яке дозволяє носити шровіки, не зав’язуючи шнурівки. Також таке шнурування використовують скейтери та представники різних субкультур. Щоб виконати таке шнурування візьміть дві пари довгих шнурівок, бажано пласкі. Якщо хочете додати контрасту - шнурівки різних кольорів. 

За допомогою одної шнурівки зробіть пряме шнурування. Метод цього шнурування ми описали на початку статті. Другою шнурівкою робимо вертикальні хвильки. Важливо робити рівні ряди, від цього буде залежати якість та охайність готового шнурування. Отже, протягуємо другу шнурівку то надд то під першою шнурівкою, дійшовши до верху, поверніться вниз. Потім знову повертаємося. Шнуруємо поки не закінчиться місце.


9. Павутинка


Досить незвичний та стильний спосіб зашнурувати кросівки, саме кросівки з таким шнуруванням виглядають ефектно. Особливо, якщо взяти контрастуючі кольори, чорні кросівки та червоні шнурівки, наприклад. А ще таке шнурування добре фіксує взуття на нозі. Тож давайте навчимося шнурувати, як павуки. Важливо зазначити, що це шнурування підходить для взуття на 4 та 5 та більше рядів отворів. 


Починаємо шнурування з нижніх отворів, з внутрішньої сторони та виводимо кінці шнурівки назовні. Перехрещуємо та заводимо одразу в четвертий отвір з обох сторін. З внутрішнього боку вертикально протягуємо кінці шнурівки в п’ятий отвір назовні. Далі проводимо шнурівки в другі отвори протилежної сторони сторони. Таким чином утворюються дві косі, пересічені лінії. Зсередини вертикально проводимо шнурівки в третій отвір. Та виводимо в шостий отвір протилежної сторони. 


Якщо у вас більше отворів продовжіть шнурувати до кінця. Результат такого шнурування - туге та красиве плетіння. 




10. Зворотній ланцюг, або кручене шнурування


Відразу зазначимо, що шнурувати просто, але потім послабити чи підтягнути складно, тож розраховуйте щільність. Ця особливість робить актуальним таке шнурування для роликів, скелелазного взуття, ковзанів, буц та іншого взуття, де необхідна сильна фіксація ступні. 


Ще такий тип шнурівки називають «крученою». Його дуже просто зав’язати, але при цьому послабити буде непросто. Даний вид шнурівки ідеально підходить для скелелазного взуття, роликів, ковзанів, буц і будь-якого спортивного взуття, де потрібна щільна фіксація на нозі.


Починаємо шнурування з внутрішньої сторони через нижні отвори виводимо кінці назовні та перекручуємо їх між собою. Заводимо кінці в протилежні отвори другого ряду зсередини назовні, знову перекручуємо і заводимо в треті отвори навхрест. Таким чином пройдіть до кінця.


 11. Петельки

Досить незвичний спосіб зав'язати шнурки, що популярний серед підлітків. Шнурувати просто, швидко, а виглядає досить яскраво і нестандартно. Таке шнурування підходить для кед чи кросівок на будь-яку кількість отворів, можна обрати різнокольорові шнурівки, влітку це тренд. 

починаємо шнурування зверху. Протягуємо шнурок з внутрішньої сторони, вирівнюємо кінці шнурка, щоб з кожного боку була однакова довжина. Шнуруємо зверху вниз, так щоб утворювалися петельки. Далі продіваємо почергово кінець шнурівки в петельки по діагоналі, через одну. Інший кінець шнурівки продіваємо в петельки, що залишилися.В результаті маємо гарне плетіння.


12. Петельки односторонні

Починаємо шнурування знизу. Задіваємо шнурівку в нижні отвори, так щоб шнурівка була зверху. Вертикально по одному краю продіваємо кінець шнурівки так, щоб утворилися петельки. Другий кінець шнуруємо знизу вверх, задіваючи шнурівку спочатку в отвір, потім через петельку і в отвір вище. Таким чином шнуруємо до кінця. Таке шнурування підійде на 4, 5, 6 чи більше отворів. 

Спробуйте зашнурувати так своїй дитині, якщо обрати яскраві шнурівки взуття засяє новизною. 


13. Перехресне шнурування. 

Таке плетіння дость ніжне та дівчаче. Ним можна зашнурувати кеди, туфлі зі шнурками, кросівки. Використовуйте ніжні чи яскраві кольори, які підкреслять ваш настрій та додадуть естетики образу. 

Починаємо процес шнурування з верхніх отворів, зсередина на зовні, вирівнюємо шнурівки по довжині. Продовжуємо шнурувати вниз, навхрест, ззовні всередину через один отвір, до крайнього отвору. Далі йдемо у зворотньому порядку. Спершу продіваємо зсередини в порожній отвір, який знаходиться вище по тій же стороні. Далі в два інші вільні отвори навхрест, ззовні всередину. Готово. 


Отже, тепер ви маєте цілих 13 варіантів шнурування на будь-який випадок життя. 


А ще можна різними способами фіксувати кінці шнурівок: класичний бантик поверх язичка, або сховати під язичок, просто заправити кінці шнурівки всередину, обплести ногу. Трішки вашого натхнення та фантазії і ваше взуття заграє новими барвами. Додасть шарму чи яскравості образу. 

Коментарі

Написати коментар