Що таке сублімаційний друк?
Сублімація - моя улюблена технологія друку.
З неї почалася моя доріжка у друці взагалі і на текстилі зокрема. Технічно процес мені зрозумілий, але мене завжди займало звідки така складна назва. З курсу психології я пам'ятаю, що сублімація почуттів - це ось коли ти любиш-любиш когось, а потім людина йде або взагалі помирає. Людини немає, а любов є. І раз дівати її нікуди, то ти починаєш переносити цю любов (а коли і ненависть) на зовсім іншу людину. Ось і кажуть: «Він бачить у ній свою покійну дружину» або «Вона ненавидить це ім'я і тому ненавидить і тебе». Ну і де тут друк? І ось як я це розумію: сублімація відбувається через проміжний матеріал - сублимационную папір. Ймовірно той, хто придумав цю технологію, захоплювався психологією, і йому здалося, що фарба відчуває почуття спочатку до паперу, а потім під впливом тепла переносить свої почуття сублімаційній заготовці, тканини наприклад. Ось таке дивне пояснення.
Чому було не назвати техніку "Друк за допомогою паперу або Пейперація"?
Для друку сублімацією неодходимо дотримати кілька умов:
1. Принтер для друку сублімацією не повинен мати нагріву, іскри, запікання, тобто не повинен надійно фіксувати фарбу в папері.
2. Чорнила необхідні спеціальні, з певним ступенем в'язкості.
3. Папір для сублімації теж потрібний відповідний, що не вбере чорнило глибоко як промокашка. І друкувати можна тільки на одного боку такого паперу.
4. Матеріал, на який ми переносимо, повинен мати в собі синтетичні нитки, бути повністю синтетичним, мати спеціальну пропитку або спеціальне лакове покриття.
5. При сублімації з паперу на тканину (або не на тканину, в залежності від того, на чому друкуємо) перенесеться все, абсолютно все. Якщо в макеті на папері є вади, зайві елементи, плями фарби, їх треба видалити, або вони будуть на футболці назавжди.
6. Сублімація - це все ж фарбування тканини. Друкуйте на білій основі. Або враховуйте, що при друку на сірому кольорі кольори змішаютьсяі: ваш колір + сірий. Або при друці на червоному зеленим кольором малюнок буде корічненвим. Так як змішуючи червоний і зелений кольори ми отримуємо коричневий. І при друці синім на жовтому ми отримуємо зелений. Дива не станеться, фарби не нашаруються, а саме змішаються.
Що ще варто знати про сублімації? Напевно ще те, що це найстійкіша, найдоступніша та економна і швидкісна технологія друку. Ну і ще щось, що сублімацією неможливий друк білого малюнку на чорній бавовняній футболці. Хоча це ясно з того, що описано вище.
Запрошуємо вас замовити у нас друк на футболках, фартухах, хустках, краватках і інших виробах технологією сублімації. Звертайтеся!