Як прати і прасувати футболку з принтом?
Ще в 90-ті з'явився індивідуальний друк на футболках і светрах. Це були так звані переводки, які зі спеціального паперу накатували на тканину мало не праскою. Такі накатки швидко тріскалися, при пранні накатка сипалася, згодом принта залишалося все менше і менше. Цей стиль "обсипаних" написів зараз навіть використовується в стилі шрифтів! Нижче ми покажемо кілька наших робіт, в яких ми спеціально передавали написи "обсипаними" шрифтами))).
Ось уже минуло більше 20 років з тих самих 90-их, коли друкарі робили такі ненадійні принти, а наші клієнти все ще переживають, що наші принти обсипатимуться, потріскаються і відваляться. Відразу скажу, що той самий так званий "водний" або "водяний" друк вже не в ходу. Матеріали для нього все ще продаються, але широкого застосування ненадійний друк вже не має. Однак неякісне запікання може все ж викликати відшаровування принта.
Ще одна небезпека для збереження принта - це занадто жорстке прання або прасування безпосередньо поверх принту. Так принт дійсно може бути зіпсований, а у випадку з прасуванням - плівка може оплавитися і пристати до поверхні праски.
Чого ви не хочете бачити на своїй футболці після прання, прасування, сушки або ж просто тривалого носіння?
1. Появи плям на футболці після прання.
2. Вимивання кольору або його зміни.
3. Втратм початкової форми або зміни розміру виробу.
4. Псування, повного або часткового зникнення принта, осипання, відшаровування, розтріскування, зморщування.
Нижче ми дамо рекомендації з догляду, прасування, прання футболок і світшотів з принтами. Відразу скажемо, що принти, які ми робимо, тримаються роками, витримують десятки прань і прасувань. І швидше сама річ від часу втратить свій приємний зовнішній вигляд ніж наш принт втратить форму. Крім того, існують різні вимоги щодо догляду за принтами, зробленими різними технологіями.
Яскравість кольорів.
Яскравість кольорів сублімації не може бути втрачена. Сублімація не тускніє і не випирається, нитки в термопресі фарбуються глибоко і надійно. Проте постійне зберігання речі під прямими сонячними променями (на вітрині, наприклад) може змусити принт вигоріти. Силу ультрафіолетового випромінювання ще ніхто не скасовував.
Яскравість принтів, виконаних термопереносом (тобто плівками) теж не може бути втрачена: плівка сама по собі має глибокий яскравий захищений колір. Однак ультрафіолет (тривалий, саме тривалий) може вплинути на якість клейового шару. Тоді деякі, особливо витончені, тонкі елементи, можуть відшаруватися. Якщо своєчасно це помітити, то клейовий шар можна активувати, знову з тиском припекти термопрессом або праскою плівку на місце. Хоча навіщо? При такому потужному і тривалому впливі сонця, швидше за все, сама тканина футболки втратить свій вигляд: чорний стане рудувато-сірим, а білий - пожовтіє.
Яскравість принтів, виконаних прямим друком і шовкотрафаретом, може збліднути від тривалого сонячного впливу або частих прань в гарячій воді на високих оборотах. Однак ця втрата не йде в порівняння з тим, що відбувається з "водними" принтами. Тут просто я б сказала "Не варто". Бережіть дорогі для вас речі.
Прання.
Для одягу з індивідуальними принтами, з накаткою, логотипами рекомендується делікатне прання, тобто режим "Делікатні речі" або "Ручне прання", що просто означає невисокі обороти прання (вже точно не тисячі, не 800 і не 600 оборотів) і неповне віджимання, а також гарантує прання теплою або холодною водою замість кип'ятіння. Наприклад, режим прання постільної білизни передбачає прання в гарячій воді. А нашим футболкам з малюнком це зовсім ні до чого. Що ще я раджу:
1. Уникати занадто частого прання. Це все ж футболка, а не шкарпетки. Періть її, коли вона брудна :-).
2. Намагайтеся зробити це вручну, тобто застосувати ручне прання принта. При цьому принт не варто активно терти. Принт - не картопля, а прання - не приготування дерунів.
3. При машинному пранні вивертайте футболку або светр навиворіт. Принт буде захищений другим шаром тканини. Використовуйте делікатний режим машинного прання.
4. Якщо виріб неможливо вивернути навиворіт, або деталі принта занадто дрібні, тоді слід помістити річ в мішок для прання (такі мішки продають в господарських магазинах і застосовуються для прання бюстгальтерів).
5. Уникайте використання хлору, відбілювачів, порошків з вмістом відбілювача (для білих тканин). Або не намагайтеся заливати плями на виробі відбілюючими речовинами. Відбілювач в змозі роз'їсти все, в тому числі і кольоровий шар, і клейовий.
6. Як засіб для прання вам підійде звичайне господарське мило, гелевидні щадні миючі засоби, порошок для кольорових тканин.
Віджимання.
Жорстке сильне віджимання теж несприятливе для малюнків, особливо великих і виконаних термоплівкою. Скручування може залишити небажані вигини і злами. Хоча це здається логічним: ви скручуєте, стискаєте красиву річ, звичайно ж це може їй зашкодити. Нехай краще футболка не буде повністю віджата і буде висихати трохи довше або, врешті-решт, ви досушите її при прасуванні. Але тільки не піддавайте бідолаху тортурам посиленого віджиму.
І не розтягуйте її надмірно. Не потрібно перевіряти принт, випробовувати його "як трактор". Навіщо вам ці краш-тести? Сам принт може і залишитися на місці без пошкоджень, але що якщо розтягнеться сама річ?
Замочування.
Прошу вас, дуже прошу, припиніть замочувати речі на численні годинни. Такі дії не потрібні не тільки текстилю з принтами і малюнками, а й звичайним речам. Від тривалого замочування нитки текстилю повільно гниють. З принтом може нічого і не статися, а зате річ може стати на вигляд зношеною, старою.
Сушка.
Сушити футболки, світшоти та інші вироби з принтами слід на сушильної решітці або на балконі. Але прошу вас, не пересушуйте! Не кидайте річ на сонці на декілька діб, особливо на літньому сонці. Якщо шкіра людини в змозі згоріти під червоним сонечком, то що говорити про принт?
Раджу не включати режим сушки при пранні в пральній машині, не використовуйте прищіпки на принті і на плечах футболки (футболка може "запам'ятати" прищіпки, і ви будете носити футболку з мітками), не сушіть футболку на радіаторі, над пічкою, в духовій шафі . Доброю ідеєю буде сушити футболку або светр відразу на тремпелі (по вашому - на вішалці або на плічках).
Прасування.
Принти не треба, не варто, навіть не можна гладити зверху. Будь ласка, гладьте принти, вивернувши річ навиворіт. Прасування навіть ущільнить, закріпить принт. А ось зовнішня термообробка без захисного матеріалу між фарбою / плівкою і праскою запросто спалить, покоробить, згорне або зморщить малюнок або напис.
Відбілювання.
Ви ж знаєте класний прийом з джинсами? Згорнути зім'яти, зав'язати вузлами і гумками і замочити в відбілювачі. І потім отримуєте модні джинси з білими плямами. А як Ви думаєте, що буде, якщо капнути відбілювач на принт? Так, саме так: принт покриється такими ж модними білими плямами, але принт вже не буде таким модним.
Плями поту.
Ось був цікавий у нас випадок: нам дали футболку під друк. І, мабуть, вона була вже ношеною, не новою, з висохлим потом. І ми на ній надрукували. Під час інфрачервоного сушіння принта прямого друку ці плями проявилися як коричнево-жовті. Звичайно ж ніколи, ніколи не друкуйте і не просіть надрукувати на брудній футболці!
Але що ж сталося з тієї футболкою? Принт вийшов яскравий і красивий, але річ носити було неможливо. Замовник прав її в дуже гарячій воді раз 20. На 20-й раз запечений піт нарешті відіправся. Але принт зблід. Вперше за весь час прямого друку до нас звернулися з тим, що принт зблід. А що ж було вдіяти нам? Людина ж фактично зварила річ декілька разів. Якщо варити довго буряк, він біліє, і у нас виходить борщ. Ось принт і став потроху залишатися в окропі.
Друкуємо на чистому, панове. І користуємося антиперспірантами.
Жовтизна. Біла тканина стала жовтою або посіріла.
Пожовтіти принт, на щастя, не може. Але може пожовтіти сама тканина, швидше за все ми говоримо про бавовняну футболка або двошарову футболку для сублімації (половина ниток - бавовна, половина - синтетика), проте не синтетичну футболку. Бавовна - це натуральна тканина, вона може блідніти, сіріти, жовтіти, покриватися катишкамі і вбирати піт. Тому честь треба берегти змолоду, а річ - з моменту придбання. Щоб не довести до подібного результату свою футболку або светр, прошу вас не сушити речі тривалий час під прямими сонячними променями. А якщо лихо вже сталося, а розлучатися з річчю ви не готові, тоді не треба приймати різких жорстких заходів. Не хапайтеся за відбілювачі, які містять хлор. Краще віднесіть річ до професіоналів в хімчистку. Там вам повернуть і колишню білизну тканини, і принт збережуть.
Глибокий чорний або графітовий колір став сіро-жовтим.
Причини такого результату такі ж: сонце, зберігання в яскраво-освітленому приміщенні під променями лампочок. Все це нездорово для чорних насичених тканин. Відновити колишній колір чорної тканини у нас навряд вийде. Швидше за все принт виглядає відмінно, а сама футболка стала «не дуже». В даному випадку залишається тільки зробити висновки на майбутнє, а улюблену футболку носити на дачі або в темний час доби.
Червоний колір став рожевим.
Якщо барвники тканин виявилися менш стійкими, ніж ви б того хотіли (в основному, така ситуація можлива з бавовняними натуральними виробами), то під лампами або сонцем або від довгого зберігання, на червоних (або інших яскравих, але темних тканинах) можуть з'явитися світлі (наприклад , рожеві) лінії на зламах і вигинах, ну або ж світлі плями. Відновити колір матеріалу вам вже не вдасться, але надалі ви будете знати, що слід акуратно зберігати речі в темних місцях, на вішалках або плічках, вибирати напівсинтетичні або лайкрові тканини, звертати увагу на речі з білих, жовтих, іншими словами, світлих тканин.
На принті з'явилися заломи.
Ви зберігали речі після сушіння в купі, поваленими як в секонд-хенді в день завозу. Ви склали, зім'яли футболку і прибрали її на зиму в коробку або в глибину шафи. І на принте з'явилися тріщини або злами.
По-перше, будь ласка, не робіть так більше. Знайдіть спосіб зберігати речі акуратно, своєчасно розправляти речі після сушіння, використовувати тремпеля і вішалки.
По-друге, якщо все вже трапилося, тоді ставте прасувальну дошку, нагрівайте праска, вивертайте футболку навиворіт і як слід пропрасуйте принт зсередини, пройдіться праскою кілька разів. Злами розправляться, тріщини "склеються", принт знову буде виглядати як новий і дуже стильний.
Відклеїлися дрібні витончені елементи принта, точки, дефіси, пелюстки.
Тут праскою справі не допоможеш. Необхідно заново вирізати відсутні елементи і провести процедуру термопереносу повторно. Такі футболки та светри час нести нам на відновлення.
Рекомендації по догляду за одягом.
Як правило, на нашій футболці або світшоти або фартусі з принтом (як і на будь-якому іншому одязі) можна знайти ярлик з рекомендаціями з чищення, прання, прасування та сушіння цього предмету одягу. Вироби, зшиті під замовлення, можуть не мати ярликів (тоді поради можна знайти в цій статті або запитати у нашого оператора). Давайте розберемося в значеннях піктограм.
Тепер, коли ви все-все знаєте про догляд за футболкою, запрошуємо вас зв'язатися з нашим менеджером і замовити текстиль з принтом (почніть з футболки з принтом) у нас якомога швидше!